دکتر محمد وکیلی

موسس آکادمی خاص باش

مولف کتاب خاص باش

کارشناس رشته مهندسي عمران از دانشگاه صنعتي شريف

کارشناس ارشد MBA ازدانشگاه صنعتي شريف

دکترای مدیریت بازرگانی- دانشگاه علامه طباطبایی

مشاور بازاریابی استراتژیک و تحول سازمانی

مربی توسعه فردی مدیران و صاحبان کسب و کار

حوزه­ های تدریس: تحلیل رفتار مشتری، مشاوره مدیریت، توسعه فردی و موفقیت، GMAT و سنجش استعداد

کارآفرین و منتخب ملی جشنواره کارآفرینی

مولف و مترجم کتابهای مدیریت و توسعه فردی(بیش از 20 اثر) و فروش بیش از 200 هزار جلد

دکتر محمدحسین رضازاده مهریزی

مولف کتاب خاص باش

کارشناس مهندسی برق  و کارشناس ارشد MBA 

 کارشناس ارشد پژوهش و دکترای مدیریت از دانشکده مدیریت ESDAE اسپانیا

دکترای سیاست گذاری علم و فناوری از دانشگاه شریف

عضو هیئت علمی دانشگاه مدیریت و اقتصاد فوآمستردام

مدرس و مشاور مدیریت دانش و یادگیری سازمانی در سازمانهای مختلف خصوصی و دولتی در ایران، اسپانیا و هلند 

کتاب خاص باش برگرفته از تجربیات 16 ساله گذشته او در زمینه تدریس و راهنمایی افراد متخصص در زمینه ی طراحی و توسعه زندگی حرفه ای آنهاست

رویکرد آکادمی خاص باش 

logo

باور ما این است که خداوند همه بندگان را خاص آفریده و ماموریت ما کمک به افراد در جهت کشف و پرورش استعدادهایشان است. آکادمی خاص باش به مدیران، صاحبان کسب و کار و افراد متخصص در هر زمینه ا‌ی، خدمات آموزشی، مشاوره و مربیگری ارائه می دهد. به نظر می رسد در حالیکه برنامه های انگیزشی و توسعه‌فردی بسیار متنوعی در کشور اجرا می شود، دو مساله جدی مانع نتیجه‌بخش بودن این فعالیتها می شود. اولا اغلب افراد علی‌رغم انگیزه بسیار بالا و تحسین برانگیز، نمی دانند از کجا باید شروع کنند، بر اساس چه نقشه راهی پیش بروند و چگونه چالش های پیش رو را پشت سر بگذارند. لذا بعد از مدتی، این انگیزه بالا تبدیل به یاس، سرخوردگی و احساس شکست می شود.

ثانیا آنچه در برخی از رویدادهای مرتبط با توسعه فردی آموزش داده می­شود، مطالبی است که مربوط به تجربیات کشورهای غربی است که در آن اکوسیستم فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی فرهنگی ایران مد نظر قرار نگرفته است. هر چند آموزه­‌ های روز دنیا در زمینه علوم انسانی و از جمله مدیریت، کسب و کار و روانشناسی بسیار ارزشمند و قابل استفاده است، اما اگر ملاحظات بومی در آن لحاظ نشود، نتیجه مطلوبی به همراه نخواهد داشت.

این مسائل ما را بر آن داشت تا به نگاه و سبکی جدید وارد عرصه توسعه فردی شویم. اعتقاد ما این است که اگر هر فردی بر اساس یک نقشه راه حرفه‌ ای عملی و مدل کارآمد که برگرفته از تجربیات واقعی و بومی افراد موفق در کشور خودمان تدوین شده، پیش برود، می­تواند به یک درصد افراد فوق موفق در زمینه تخصص خود دست یابد. بدین منظور مدل “هرم تخصص”  را برای اولین بار ارائه کردیم. این مدل به صورتی انعطاف ­پذیر برای همه افراد فعال در زمینه ­های مختلف چارچوبی ساده ولی قابل اجرا ارائه می­دهد تا بتوانند نقشه راه اختصاصی خود را برای دستیابی به جایگاه افراد فوق موفق طراحی و اجرا کنند.

این مدل بر اساس بررسی و موشکافی تجربیات افراد موفق در زمینه­ های مختلف فعالیت در ایران و بعضا کشورهای دیگر طراحی شده است. بر اساس این مدل تاکنون کتاب و بسته “خاص باش“  و برنامه های آموزشی مختلفی را ارائه کرده ایم. از طرفی در عرصه بین المللی هم این مدل ارائه شده و پایان نامه و مقالات متعددی در راستای آن در حال ارائه است.
آفریده نشده ایم برای متوسط بودن، در اوج پرواز کنیم.

محمد وکیلی | موسس آکادمی خاص باش